Kategorie
Webmaniak

Zalety sklepu na WooCommerce

WordPress to obecnie jeden z najpopularniejszych CMS-ów, co za tym idzie również wtyczka WooCommerce zyskuje na swej popularności. WooCommerce to nic innego jak możliwość stworzenia sklepu internetowego na bazie WP. Największymi zaletami wtyczki jest łatwa integralność strony ze sklepem oraz administrowania danymi w e-sklepie. WooCommerce pozwala na włączenie dodatkowych wtyczek – opcji definiujących sposoby wysyłki czy płatności za produkty tak materialne jak i cyfrowe.

Zalety WooCommerce

Wiele się mówi o zaletach wtyczki i prowadzeniu e-sklepu na bazie WordPressa. Wśród zalet wymienić warto bezsprzecznie przyjazny panel administracyjny z jakim poradzą sobie nawet najbardziej początkujący użytkownicy. Konfiguracja e-sklepu jest intuicyjna. W miarę korzystania z poszczególnych funkcji można spróbować sklep rozbudować i sięgnąć po dodatki rozszerzające możliwości sklepu. Urozmaiceniom e-sklepu w WordPressie nie ma końca, wciąż powstają nowe widgety usprawniające sprzedaż.

Kolejną z cech wysoko ocenianych na plus jest bez wątpienia cena. WooCommerce jest wtyczką darmową, zatem nie wymaga ponoszenia kosztów licencji ani abonamentu.

Trzecią z zalet jest elastyczność. Wtyczka pozwala na ewolucje sklepu i modyfikacje różnych funkcji, dodawanie nowych, złożonych i spersonalizowanych. Zmieniać można zarówno funkcjonalności jak i wygląd interfejsu. Nie warto jednak przesadzać z dekoracjami myśląc o celu biznesowym.

Kolejną zaletą pluginu się aktualizacje. To również atut tego rozwiązania. Prócz tego, że można sprzedawać wszystko w e-sklepach, z łatwością można zintegrować stronę www z niezależnym sklepem to dostajemy również automatyczne aktualizacje poprawiające wydajność naszego sklepu zupełnie za darmo.

Polecamy: Własna działalność gospodarcza – najtrudniejszy pierwszy krok

Zaawansowane opcje wtyczki

Poza podstawowymi atutami warto jest zwrócić też uwagę na kwestie szczegółowe, takie jak dostępność statystyk czy możliwość eksportowania danych sklepu w formatach xml. Dostępne raporty i zestawienia mogą posłużyć analizie efektywności sprzedaży czy reklamy sklepu. Bardzo dużym plusem są powiadomienia e-mail dotyczące zamówień. Na bieżąco możemy śledzić ruchy klientów jak też informować kupujących o postępie w realizacji zamówienia. To ważny aspekt komunikacji dwustronnej w biznesie.

Na korzyść wtyczki przemawia też dostępność motywów graficznych. Pozwalają one bardzo dobrze dopasować wygląd do potrzeb klienta. Nacisk na rozwój sklepu na WooCommerce jest bardzo duży, również biorąc pod uwagę język polski i polskie rozszerzenia. To przyszłościowa wtyczka podobnie jak cała platforma WordPress. Dzięki rozbudowanej społeczności specjalistów zawsze można szybko i prosto uzyskać odpowiedź na napotkane problemy, pytania czy błędy w działaniu platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *