Kategorie
Webmaniak

Strona internetowa i jej drugi żywot

Sytuacja, gdy przedsiębiorca po długiej przerwie chce wrócić do prowadzenia wcześniejszej działalności, jest czymś jak najbardziej normalnym. W takim przypadku jeśli nie chcemy tworzyć od podstaw zupełnie nowej strony internetowej konieczne będzie odświeżenie działającej dotychczas. Na rewitalizację dotychczasowej witryny można również zdecydować się dla zaoszczędzenia kosztów. Zabieg ten popularnie nazywamy redesignem strony internetowej.

Warto zwrócić uwagę na korzyści, jakie uzyskamy dzięki dobremu odświeżeniu i zoptymalizowaniu strony www. Należą do nich między innymi:

 • Zwiększenie możliwości na dotarcie do większego grona odbiorców,
 • lepsza widoczność witryny w najpopularniejszej wyszukiwarce Google,
 • mniejszy współczynnik odrzucenia, jeśli większa liczba użytkowników zaznajomi się z naszą ofertą,
 • dłuższe odwiedziny na stronie,
 • więcej zapytań o oferty produktów bądź usług,
 • przyjaźniejsze formularze kontaktowe,
 • nowatorska kreacja oryginalnego i zapadającego w pamięć wizerunku.

Strona internetowa to nie tylko grafika plus teksty!

Bez wątpienia najlepiej sprzedają się strony dopracowane od strony graficznej. Wszyscy ludzie z natury są wzrokowcami i estetami, dlatego po długim czasie zastoju trzeba zadbać o to, aby strona internetowa pod względem wizualnym prezentowała się zgodnie z najnowocześniejszymi trendami graficznymi, które przecież z biegiem lat także ulegają zmianom. Przyda się więc profesjonalista, który działa nie tylko jako specjalista SEO, ale również grafik i programista. Wbrew pozorom, na rynku znajdziemy wiele takich osób.

Polecamy: Strony wizytówki czy warto w nie inwestować?

Ożywienie ruchu na stronie wiązać się będzie także z koniecznością regularnego wprowadzania nowych treści. Nie zaszkodzi podlinkować dobrych artykułów ze stron zaprzyjaźnionych z naszą. Taka wzajemna symbioza w sieci może nam pomóc szybko wyjść z dołka zapomnienia. Wszystkie treści na stronie powinny zostać odpowiednio posegregowane. Nic nie zniechęca odwiedzających bardziej od chaosu wylewającego się z każdego zakamarka witryny.

Programowanie dla lepszej użyteczności

Jeśli nasza strona internetowa została odświeżona po bardzo długim czasie nieobecności, musimy sprawdzić, na jaki typ ekranów była ona programowana. Tak się składa, że w ostatnich latach przybyło wiele urządzeń mobilnych, gdzie strony internetowe wyświetlają się z różną rozdzielczością. Trzeba więc zadbać aby witryna prawidłowo wyświetlała się w rozdzielczościach dla odpowiednich urządzeń. W przypadku pominięcia tego problemu zdarzać się będzie, iż strona pozbawiona optymalizacji na urządzenia mobilne po prostu nie będzie się tam prawidłowo wyświetlać, a my tym samym stracimy odwiedzających.

Trzeba także zadbać o szybkość ładowania się stron. Na ekspresowe wczytywanie się strony duży wpływ mogą mieć:

 • grafiki o odpowiednio dobranej wielkości,
 • minifikacja plików,
 • praca serwera
 • oraz pamięć podręczna.

Jeśli oddamy procesy kodowania w ręce specjalistów, będziemy mogli przeglądać naszą stronę internetową na każdym typie laptopa, smartfona czy iPad’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *