Kategorie
LifeIsBrutal

Jak wyszukać w sieci informacje o innej osobie?

Jest wiele sytuacji, kiedy to potrzebujemy dowiedzieć się czegoś bliższego o innej osobie, której nie znamy. Przykładowo, gdy chcemy nawiązać z kimś współpracę biznesową możemy spróbować dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Sprawdzić jaką cieszy się opinią. Zacząć zawsze należy od wpisania imienia i nazwiska oraz miasta danej osoby do wyszukiwarki Google. Wtedy zazwyczaj na pierwszych miejscach pojawiają się linki do portali społecznościowych. Jeśli, ktoś korzysta z takich portali i nie ma zbyt ścisłych ustawień prywatności (a jest tak dość często) to można się o nim dowiedzieć bardzo dużo.

Portale społecznościowe dostarczą dużo wiedzy o innej osobie

Zwykle tą drogą dowiemy się skąd dana osoba pochodzi. Jakie szkoły skończyła, gdzie pracuje, kim są jego znajomi i czym się interesuje. Bez wątpienia, wiele również wyczytać można także z zamieszczanych zdjęć. Gdy znamy numer telefonu albo adres mailowy również możemy wpisać go do wyszukiwarki. Wtedy pojawią nam się linki do portali ogłoszeniowych a niekiedy nawet randkowych. Dowiemy się więc co dana osoba sprzedaje albo czego poszukuje. Gdy osoba o której zbieramy informacje jest aktywna społecznie i biznesowo to na pewno znajdą się też o niej wzmianki z lokalnych portali informacyjnych i gazet. Będą to informacje o udziale w imprezach sportowych, działaniach charytatywnych czy politycznych.

Jak być anonimowym i utrzymać kontrolę nad danymi na swój temat?

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Gdy dana osoba prowadzi działalność gospodarczą to możemy wejść na stronę centralnej ewidencji. Tą drogą dowiemy się na czym dokładnie jej biznes polega. Pod jakim adresem firmę zarejestrowano. Oraz czy jest wspólność majątkowa czy nie. Cenne informacje można także znaleźć w elektronicznych księgach wieczystych ale tutaj już trzeba znać numer księgi. Na chybił trafił można znaleźć jedynie sąsiada, który ma podobny numer. W sieci jest jeszcze kilka miejsc gdzie znajdują się informacje o ludziach z twojego miasta. Możesz na przykład sprawdzić kto ma niespłacone długi. Kto będzie licytowany. Kto był skazany za pedofilię. Albo wejść na portal z opiniami i poczytać co internauci sądzą o lokalnych pracodawcach czy lekarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *